Buďme ekologičtí! To se vyplatí!

Posted on 02/08/2017 8:56am

ekologové varují: naše planeta je v opravdu hrozném stavu. Znečistění vody je tak velké, že zanedlouho všichni můžeme mít problém s přístupem k pitné vodě. Města trapí znečístění ovzduší a rostoucí hory odpadu.


A proto je tak důležité, abychom vzali zodpovědnost za své vlastní činy a začali pečovat o životní prostředí. Jak můžeme to udělat? Prvním krokem je určitě třidění odpadu. Není to nic těžkého, a opravdu pomáhá. Další etapou může být například nákup technických novinek, které snížují spotřebu vody a omezují znečištění životního prostředí.


barvy
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Výše zmíněné vynálezy jsou nepostradatelné obzvlášť na velkých statcích - vypadat nádrže na hnojivo. Na těchto místech se skláduje hodně různých substanci, a proto jejich majitele by měli investovat do kvalitních nádrži. Jednou z těchto látek je například hnojivopoužívané pro zlepšení růstu obilovin. Existují různé druhy hnojiva: statková, minerální, jednosložková, kombinovaná. Některé z nich (například hnojiva na bázi močoviny) nemůžou být skládovány v obyčejných kontejnerech, protože vyvolávají silnou korozi kovů - vidět nádrže na dešťovou vodu. Dnes k dostání jsou už bezpečné nádrže na hnojivo, které nepodléhají korozi a garantují jeho bezproblemové skládování či přepravu.


Na každé moderní farme neměly chybět nádrže na dešťovou vodu. Jejich hlavním úkolem je zachycování dešťové vody, kterou můžeme pak využít nejen při zalévání zahrady, ale i jako užitkovou vodu v domě.


V nabídce najdeme různé typy nádrži: sklolaminátu a plastu. Odborníci říkají, že díky nádrži na dešťovou vodu ušetříme více než polovinu dosavadních výdajů na vodu. Pokud máme velkou záhradu rychlé uvidíme, že se tato investice vyplatila.

Tags: stal, IT, eko