Jak skvělé udělat obnovu bytu nebo jiné budovy – praktické rady

Posted on 27/03/2019 4:25pm

I malá obnova interiéru může působit krásné výsledky. Někdy tato činnost je nádherným nápadem nejenom, když pokoj nebo dům je ve špatném stavu – stojí to za to, obnovit pokoj, když jeho majitelé touží po změně stylu anebo nutná je změna funkce prostoru. Aby se nemučit s mnohými a namáhavymi činnostmi během obnovy, nejlepším napadem je poznat jednoduché a praktické rady, díky kterým interiér bude výpadat krásně bez velkých komplikací.


elegantní interiér
Author: http://demural.fr/affiches/salon
Source: http://demural.fr/affiches/salon
Docela důležité je před obnovou pokoje přemýšlet, jaké konkretní činnosti a příslušenství jsou nezbytné. Tehdy můžeme udělat kalkulaci nákladu (co nám může dát nějakou představu o ceně a připravení bude snadnější). Klíčovou otázkou je, jestli v interiéru nábytky a podobné vybavění – např. krytina a záclony – rovněž koupíte nové, protože určitě ovlivní to náklady a výsledky obnovy. Už malá obnova, taková jako nová malba stěn anebo změna osvětlení umí dělat pravdivé zázraky, pokud je úspěšná a chytře naplánovaná. Občas nutné jsou trochu důležitější činnosti – třeba změna druhu podlahy na keramiku, mozaiku buď dřevo – ale to záleží na jeji technický stav. Co je zajímavé, nyní dlaždice nemusejí být pouze na podlaze – někteří mají raději je také na stěně kvůli nové estetické kvalitě (může se stát krásnou abstraktní mozaikou) a protože skvělé chraní stěny před špínou, co velmi hodnotí rodiče nebo majitelé některých zvířat.


Místo dělat úplně novou malbu je možné vybrat rovněž nějakou tapetu. Nyní docela módní jsou tapety ve stylu retro, exotickým a moderním – v tom druhým a třetím případě občas stojí to za to zvolit fototapetu s nějakým hezkým motivem. Estetika pokoje se může tehdy silně změnit. Velmi vážné je rovněž osvětlení – pokud pokoj ma malé okno, nemá jej vůbec nebo je uložené v hlubokém stínu (třeba kvůli jiné budově), nejefektivnějším nápadem je koupit jeden velký zdroj světla a doplnit je dodateční osvětlovací instalaci – v tradičním stylu dobře fungují lampy se stínitkem a lampióny, a v moderním designerské lampy – např. na stěnu, anebo bodová. Aby nějak ušetřit elektřinou, dobrým nápadem jsou i svítidla LED buď na žárovky s nízkou spotřebou energie. Pokud stěny budou vlastnit stejnou bárvu, pamatujte že modrá působí klidnou náladu, rudá dává energii, zelená je dobrá pro oči, a krémová se charakterizuje obrovskou univerzalitou, a aby interiér vizuálně zvětšit, stojí to za to dát si malé předměty nebo přílohy v kontrastující bárvě.

Tags: LED, pokoje, tapety, rolety, interiéru, záclony, závěsy, žaluzie, podlaze